عماد افروغ " ماقال و من قال" و " روزنگاشت تنهایی" را برای چاپ آماده می کند


ایسکانیوز: عماد افروغ، استاد دانشگاه، نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای پروانه نمایش فیلم درباره کتاب هایی که در دست انتشاد دارد، به ایسکانیوز، گفت: در حال حاضر مشغول ویرایش نهایی دو کتابی هستم که مشغول نوشتن آنها بودم، یکی از آنها مربوط می شود به یادداشت های روزانه من از تاریخ 7/9/ 91 تا   92/7/9  که 600 صفحه خواهد بود.

او در توضیح محتوای این کتاب گفت: کتاب یادداشت های من، که با نام " روزنگاشت تنهایی" چاپ خواهد شد، تاریخی است و این دومین جلدش است که چاپ خواهد شد و به اتفاقات و جریانات با من و بر من در این بازه زمانی می پردازد . روزنگاشت های سال هاب بعد هم در دست تایپ و آماده سازی است. این  مجموعه همانند جلد اول توسط انتشارات " سوره مهر" منتشر خواهد شد.

افروغ ادامه داد: کتاب دیگری نیز آماده انتشار دارم که آن هم مراحل پایانی را پشت سر می گذارد، این کتاب جلد 4 و 5 "ماقال و من قال" است. موسسه انتشارات "همشهری" پیش از این یعنی اواخر سال 91 سه جلد از کتاب "ماقال و من قال" را چاپ کرد که 1600 صفحه بود. در حال حاضر نیز شرایطی فراهم شده تا دو جلد دیگر از این کتاب منتشر شود.

عضو شورای پروانه نمایش گفت: "روزنگاشت تنهایی" که از آن نام بردم مربوط می شود به هر چیزی که در طول روز اتفاق افتاده و من آن را یادداشت کرده ام، سفرنامه من به مکه، ایتالیا و بوسنی و یا سفرهای علمی دیگری که داشتم نیز بخشی از همین مجموعه است.

افروغ درباره کتاب "ما قال و من قال" گفت: این کتاب مجموعه ای از مطالبی است که در سایت ها، خبرگزاری ها و روزنامه ها منتشر شده است. به هر حال تیراژ هیچ کدام از کتاب ها مشخص نیست اما احتمالاً قابل قبول خواهد بود.

افروغ درباره زمان احتمالی انتشار کتاب ها، گفت: من تا دو الی سه روز آینده کتاب ها را برای بازبینی می فرستم، هر کتابی معمولا دو یا سه بار بازبینی می شود و پس از آن آماده انتشار می شود و دیگر بقیه راه دست من نیست و دست ممیزی است و اقداماتی که برای چاپ باید انجام شود.

عماد افروغ در پایان ابراز امیدواری کرد که هر دو کتاب تا پایان سال ٩٥ منتشر شوند.