تبلیغات
در راه مدرس - هیچکس نمی تواند نقش هاشمی را در حفظ نظام و انقلاب نادیده بگیرد

 هیچکس نمی تواند نقش هاشمی را در حفظ نظام و انقلاب نادیده بگیرد


ایرنا: عماد افروغ استاد دانشگاه، تحلیلگر مسایل اجتماعی و سیاسی گفت: تلاش آیت الله هاشمی رفسنجانی در پست های کلیدی برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف انقلاب برهیچ کس پوشیده نیست و بی انصافی است اگر این نقش پررنگ نادیده گرفته شود.

این استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن عرض تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی به پیشگاه ملت ایران، رهبر معظم انقلاب و خانواده معزز آن مرحوم افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از ارکان اصلی و حامیان امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی بود.

افروغ با بیان این که در مقاطعی به خصوص دوران ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی نقدهایی به برخی سیاست های دولت سازندگی داشته است، نقد را در نظام جمهوری اسلامی امری طبیعی دانست و گفت: این موضوع، هیچ ارتباطی به شخصیت فردی ایشان نداشته است.

وی با بیان اینکه ما از بزرگان دین آموخته ایم که بایستی بین آن که می گوید و آنچه گفته می شود، تفاوت قائل شویم. افزود: این موضوع بایستی از سوی تمام موافقان و مخالفان برخی سیاست ها مورد توجه قرار گیرد و از این زاویه بایستی با ارتحال ایشان برخورد شود و حتما باید در پاسداشت شخصیت ایشان از سوی تمام گروه های سیاسی سنگ تمام گذاشته شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی در ارتباط با نقش مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایجاد وحدت در جامعه با اشاره به اتفاقاتی که پس از ارتحال امام راحل (ره) همواره نظام شاهد آن بوده است، اظهارکرد: تلاش آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره این بود که اختلاف سلیقه ها به تنازع و اختلافات و تضادهای حاد نیانجامد و هیمنه و قاموس نظام جمهوری اسلامی حفظ شود.

افروغ ادامه داد: وجود اختلاف سلیقه و اختلاف آرا در ذیل جمهوری اسلامی و توجه به وحدت یک امر طبیعی محسوب می شود اما هنگامی که وحدت در جامعه شکسته شود به معنای به صدا درآمدن زنگ خطر برای کشور است.