تبلیغات
در راه مدرس - ترامپ نهایت سیاست آمریکا را رو کرد
دوشنبه 24 مهر 1396

ترامپ نهایت سیاست آمریکا را رو کرد

نوع مطلب :گفتگوها ،

ترامپ نهایت سیاست آمریکا را رو کرد


عماد افروغ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس استان سمنان با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ علیه ایران بیان کرد: ترامپ نشان داد فردی جاه‌طلب، بلندپرواز و متوهم است و از الفبای سیاست چیزی سر درنمی‌آورد.

وی افزود: به نظر می‌رسد ترامپ در اوج جهالت و حماقت به سر می‌برد و به اثبات رساند از سیاست، ایران، آمریکا و جایگاه و رئیس‌جمهوری‌ چیزی نمی‌داند.

این جامعه‌شناس با اشاره به اینکه مواضع‌ ترامپ در درازمدت به ضرر آمریکا و به نفع ایران است، ادامه داد: اظهارات سخیف ترامپ در واقع به نفع کشورهایی است که مقاومت می‌کنند.

افروغ بیان کرد: کشورهایی که در حال مقابله با آمریکا هستند، می‌توانند با مواضع حکیمانه و مدبرانه خود از موضع احمقانه ترامپ فرصت بسازند و سخنان ترامپ نشان از رو شدن نهایت سیاست آمریکا دارد.

وی ادامه داد: باید سال‌ها وقت و انرژی تلف می‌شد تا نهایت سیاست‌های آمریکا رو می شد؛ اما شاخ گاو دموکراسی سرمایه‌سالار و واقعیات آمریکا با این موضع ترامپ عیان شده و این کم‌ مقوله‌ای نیست.

وی با تأکید بر اینکه ترامپ نهایت سیاست‌های فریب و نیرنگ آمریکایی‌ها را عیان کرد، ادامه داد: این کم‌فرصتی برای آن‌هایی که موضع حکیمانه در ارتباط با سیاست خارجی دارند، نیست و باید از این فرصت استفاده کرد.

افروغ ادامه داد: از خلیج عربی گرفته تا تأیید ضمنی داعش و عیان شدن اتحاد سه‌گانه آمریکا، اسرائیل و عربستان همه حکایت از موضع ناشیانه ترامپ دارد.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد ترامپ با موضع اخیر و استمرار این مواضع، بقایی در ریاست‌جمهوری ندارد.

این جامعه‌شناس با بیان اینکه هنوز آمریکا را آنقدر حماقت فرانگرفته که ترامپ را تحمل کند، خاطرنشان کرد: احساس می‌شود ترامپ با چالش‌ها و موانع زیادی در مورد بقای خود در ریاست‌جمهوری مواجه خواهد بود.