تبلیغات
در راه مدرس - وحدت ملی‌مان بالا می‌رود
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

وحدت ملی‌مان بالا می‌رود

نوع مطلب :گفتگوها ،

وحدت ملی‌مان بالا می‌رود


 فرارو: موضع شما درباره خروج ترامپ از برجام چیست؟

تصمیم ترامپ به نفع ماست. بازی‌های ترامپ از جاه طلبی او برمی‌آید. برای من سخت است که در بازی جاه طلبانه ترامپ بیفتم. اما چون یک خبرنگار ایرانی از من سوال می کند، خود را موظف به پاسخ دادن می دانم.

خروج ترامپ از برجام از نظر انسجام و وحدت ملی به نفع کشور است. تاریخ قریب و بعید ایران ثابت کرده است که هر وقت کشور با یک تهدید بیرونی رو به رو شده است انسجام و وحدت ملی اش افزایش یافته است. نمونه این مدعا، جنگ تحمیلی یا عملیات کور منافقین است که باعث پیشروی ما در راستای اهداف انقلاب اسلامی شد.

در منطقه خاور میانه را نیز می توانیم این موضوع را مشاهده کنیم. نتیجه ائتلاف سه گاه عربستان، اسرائیل و آمریکا چه شد؟ چه کسی داعش که نتیجه شوم این ائتلاف بود را از بین برد؟ با وجود همه جوسازی ها برای شکست جبهه مقاومت در انتخابات مجلس لبنان چه چبهه ای برنده انتخابات شد؟ روی قواعد الهی و مقاومت مردم حساب باز نمی کنند. به نظرم با خروج از برجام ضلع سوم ناکامی امریکا در منطقه شکل گرفت و مثلث ناکامی او کامل شد.

از گفتن این موضوع ناراحتم اما کشور ما کشور مقاطع بحران است تا شرایط عادی. ما در شرایط عادی نمی توانیم قدر داشته های خود را بدانیم. انگار حتما باید شرایطی غیرعادی اتفاق بیفتد. این از نظر جامعه شناسی سیاسی یا فرهنگی یک اشکال است. اما امیدوارم که ما فقط کشور دوران شرایط غیرعادی نباشیم که تو دهنی می زنیم بلکه کشور دوران استقرار هم باشیم و در دوران ثبات هم بتوانیم وحدت ملی خود را حفظ و تقویت کنیم.