ناقوس نابودی آمریکا به عنوان قدرت برتر به صدا درآمده است


شفقنا: عماد افروغ  با بیان اینکه ناقوس نابودی آمریکا به صدا درآمده است گفت: شاهد نبرد نرمی هستیم که از سال ها پیش عده ای آن را پیش بینی کرده بودند و در انتظار آن بودند. یک طرف خودویرانگرِ به ظاهر و به اصلاح مدافع حقوق بشر است و طرف دیگر انسانگرایی خدا بنیاد و موجه و معتبری قرار دارد.

دکتر عماد افروغ جامعه شناس و استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با اقدام آمریکا در تحریم مقام رهبری اظهار کرد: من بیش از آنکه احساس کنم یک هدف معقول و سنجیده ای پشت این دست از اقدامات باشد، ناشی از یک توهم و برداشت غلط از موقعیت ها و شرایط است. این توهم هر از گاهی سراغ برخی از صاحبان قدرت می آید و خواسته یا ناخواسته باعث سقوط آنها می شود. ما الان شاهد نبرد نرمی هستیم که از سال ها پیش عده ای آن را پیش بینی کرده بودند و در انتظار آن بودند. یک طرف خودویرانگرِ به ظاهر و به اصلاح مدافع حقوق بشر است و طرف دیگر انسانگرایی خدا بنیاد ، موجه و معتبری قرار دارد.

او در ادامه افزود: در واقع نبرد دو پارادایم و انسان شناسی است؛ یک انسان شناسی در حد حسگرایی و لذت گرایی تقلیل یافته و غافل از مراتب و جایگاه های انسان شناسی است و یک پارادایم بالاترین سطح انسان شناسی را نشانه گرفته و مراتب پایین را پشت سر گذاشته است. یعنی نبرد دو انسان شناسی است که یک انسان شناسی بیشتر تکیه بر سطوح پایین دارد و یک پارادایم تکیه بر سطوح متعالیه دارد.

نماینده اصول‌گرای مجلس هفتم اظهار کرد:کسانی که اهل بصیرت و حکمت بوده و هستند می توانند به راحتی نتیجه این نبرد پارادایمی را حدس بزنند. برای آنها جای هیچ تردیدی نیست که برنده کیست و بازنده کیست. این نبرد تاریخی مورد انتظار است و تاریخ چشم انتظار یک چنین روزی بود و در کُنه هستی نوشته شده بود که بالاخره این نبرد روزی اتفاق می افتاد.

این جامعه شناس و استاد دانشگاه تصریح کرد: تاریخ در انتظار پیروزی طرف بر حقِ نبرد نرم است که دارد اتفاق می افتد و جالب است که جناح باطل خودش هیزم نابودی خود را فراهم می‌کند. از وقتی که این اتفاق افتاد و مقام معظم رهبری را تحریم کردند به نیت اینکه ضربه بزنند این کار را انجام دادند درحالی که به محبوبیت ایشان افزوده می شود. بدون تردید هر کسی که امروز هدف آمریکا باشد و دشمن آمریکا تلقی شود دوست مردم در تمام دنیا شناخته می شود.

افروغ با با بیان اینکه ناقوس نابودی آمریکا به صدا درآمده است گفت: به نظر من ناقوس نابودی آمریکا به عنوان قدرت برتر به صدا درآمده است و نه فقط آمریکا به عنوان قدرت برتر بلکه ناقوس نابودی حقوق بشری که اتکایی به خدا ندارد و کاذب است هم به صدا درآمده و در عوض ناقوس پیروزی حقوق بشری که متکی به خدا است و حق را فقط به حق فردی تقلیل نمی دهد و توجه به آزادی، عدالت، اخلاق و معنویت دارد به صدا درآمده است.

او در ادامه افزود: در واقع مبارزه ای است بین حق بشر متدانیه و حق بشر جامع و فراگیر متعالیه و همانطور که اشاره کردم این مساله برای کسانی که اهل بصیرت و حکمت هستند قابل پیش بینی بود. ولی اگر قرار باشد تحلیل حادثه ای هم از قضایا داشته باشیم مشخص است وقتی رئیس جمهور آمریکا فرق آیت الله خمینی و آیت الله خامنه ای را نمی‌داند و اعلام می‌کند آیت الله خمینی و دفتر او را تحریم می کند از واقعیت ها و شرایط به دور است.

افروغ اقدام آمریکا در تحریم مقام رهبری را توهم دانست و گفت: این کار بیشتر یک توهم است و هر کسی در عالم توهمات سیر کند معلوم است چه سرنوشتی در انتظار اوست. من بیش از آنکه تحلیل سیاسی برایم مهم باشد نبرد پارادایمی و انسان شناسی برایم مهم است که سال ها قبل در آثارم آن را پیش بینی کرده بودم. حتی زمانی که رییس جمهور قبلی نامه ای به رییس جمهور وقت نوشت در مجلس نطقی علیه آن نامه انجام دادم که چرا نامه نوشتید! نامه ای که با پاسخی هم همراه نشد و خوشحالم از اینکه ترامپ یادداشت و یا پیامی را منتقل می کند و رهبر معظم انقلاب اصلا حاضر به شنیدن این پیام هم نیستند که این کار درست است نه اینکه نامه بنویسیم که پاسخی هم دریافت نکنیم.

او در پایان خاطرنشان کرد: اینها همه عزت است و عالم متناظر و متناسب با مواضع حکیمانه و عزتمندانه است و اتفاق خاصی نیفتاده است جز اینکه یک گام بیشتر به سمت نابودی امپریالیزم آمریکا و لیبرال دموکراسی که امروزه مستمسکی شده برای سیاست های ضد بشری آمریکا برداشته شده است.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو